Mi-Careme Kimdir

Mı-Carême

Tarihçe

Malatya’dan Kanada’ya, Kanada’dan ise tekrar ana vatanımız olan Türkiye’de Bergama’ya kadar uzanan çiftçilik ve üreticilik hikâyemizi, 3. kuşaklar olarak devam ettirmenin heyecanını yaşıyoruz. Tarladan sofraya izlenebilirlik esasına göre yürüttüğümüz üretim sürecinde, nesillerden süre gelen tecrübelerimizi ürünlerimize aktararak sektördeki en kaliteli meyve pürelerini üretme gayretiyle yolumuzda emin adımlar ile ilerliyoruz.

Mı-Carême

Mı-Carême İSMİ NEREDEN GELİYOR?

Meyvele Gıda olarak Kanada deneyimlerimizi göz önünde bulundurarak, ihracatta akılda kalıcı olacak bir marka ismi ile ürünlerimizi taçlandırdık. Her sene Atlantik Kanada’da yaşayan Fransız Kanadalılar eğlenceli ve benzersiz bir karnaval geleneği ile Mi-Carême’i kutlamak için bir araya gelirler. Rengarenk maskeleri ile birbirini ziyaret eden komşular, kimin kim olduğunu tahmin etmeye çalışır ve daha sonra kazanan misafirleri lezzetli tatlılar ile ödüllendirilirler.
17. Yüzyıldan beri süre gelen bu gelenekte günlük rutinler askıya alınır, müzik, eğlence ve tatlılar eşliğinde dostluklar pekiştirilir. Bu coşkulu karnavalın renkleri, lezzetleri ve mutluluğu firmamızın isminde yaşatılırken ürünlerimizin ruhunda yansıtılmaktadır.

Mı-Carême

Bu Eşsiz Lezzet Nedir?

doğru tat, renk ve aroma

Yöresel ve ekolojik özelliklere büyük önem verdiğimiz reçetelerimizde; doğru tat, renk ve aromayı yakalamak için birçok farklı bölgenin çeşitleri harmanlanarak püre yapımını gerçekleştirdik. Yerel çiftçilerimiz ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde, meyvelerin şeker oranları düzenli aralıklarla kontrol edilir ve dalında tatlanan meyveler lezzetin pik döneminde hasat edilir.
Üretim sürecinde ise sadece en yüksek kalitede olan meyveler ayıklanıp seçilerek kullanılır. Temizlenip püre haline gelen ürünler aroma, renklendirici ve koruyucu eklenmeden pastörizasyon işleminden geçerek dondurulur ve en lezzetli haliyle kullanımınıza sunulur. Reçetelerimizin bazılarında meyvelerin tatlılık oranının tutarlı kalabilmesi için %10’a kadar pancar şekeri eklenerek yıl boyu aynı lezzeti yakalamanız sağlanır.

Mı-Carême

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Alman teknolojisi olan endüstriyel makinelerimizde meyveleri, mikron seviyesinde parçalayarak liftlerine kadar öğütüyoruz. Lezzetin, rengin ve aromanın ön plana çıktığı mükemmel pürüzsüzlükte ürünler üreterek kullanım kolaylığı sağlıyoruz.

Tutarlı Lezzet

Bulunması zor, mevsimi olmayan ve yavan meyveleri kullanmak yerine; lezzetli ve kullanımı kolay meyve pürelerimizi tercih ederek, yıl boyu tutarlılıkla aynı lezzette ürünler çıkartarak, müşterilerimizin tatsız bir sürprizle karşılaşmasının önüne geçiyoruz.

Güvenli Gıda

Gıda güvenliğine tarladan başlıyoruz!
Ziraat mühendislerimizin kontrolü altında; verimi yüksek ve sağlıklı ürünler üretmek için çiftçilerimizle birlikte çalışıyor, akredite laboratuvarlarda analiz yaptırarak üretimin her aşamasında gıda güvenliğini sağlıyoruz.

Kadınlarımız Baştacımız

Kadınlarımızın toplumsal ve ekonomik eşitliğe ulaşma gayretinde kadın istihdamına öncellik veriyoruz. Daha adil ve güzel bir gelecek için kadınlarımıza üretimden satışa geniş bir yelpazede iş olanakları sağlıyoruz.

Sürekli İyileştirme

Sektörel yenilikleri takip ediyor, son trendleri karşılamak için çiftçilerimizle birlikte omuz omuza çalışıyoruz. Üretim sürecini sürekli geliştiriyor, en yeni teknolojileri kullanarak daha kaliteli ürünler üretirken, karbon ayak izimizi küçültüyoruz.

Yerel Üreticiye Destek

Ürünlerimizi yerli üreticiden alarak sözleşmeli tarıma önem vererek, çiftçilerimizi koruyoruz. Uzun süreli ilişkiler kurmak için somut adımlar atarken, çiftçilerimizin gelecek kaygısına karşı birlikte mücadele ediyoruz.

Sosyal Sorumluluk

“Çocuklarımız geleceğimizdir.” bilinci ile yerel eğitim kurumlarımıza destekte bulunuyoruz. Topluma bütünsel eğitimle donanımlı bireyler kazandırmak için yatırım yapıyoruz. Gençlerimize staj olanakları sunarak sektörel deneyim kazanmalarına destek oluyoruz.